"Hudba je nejčistší elixír života... sice není všechno, ale bez ní by nebylo nic!"

Lordi- Praha&Ostrava, 18.-19.11.2010

22. listopadu 2010 v 20:31 | anushka |  Koncerty & festivaly
dv
Česko, začni se bát! Monstra přijela sníst pár holek k snídani! Nebojte, nenatáčí se tu žádný nový horor. To jen přijeli LORDI s novým turné Europe for Breakfast, aby dokázali, že nejsou jen "ta banda magorů, kteří nosí ty kostýmy", ale že jsou především hudební kapela se skvělým živým vystoupením. A to nám také v Praze a Ostravě dokázali.


Jejich první zastávkou byla 18.11. Praha. Když připomenu, že koncert se konal v KC Vltavská, budou si asi mnozí klepat na čelo. Ale musím říct, že oproti koncertu Sabaton, se dalo vedro celkem vydržet, ačkoliv bylo taktéž vyprodáno. Lordi nepřijeli sami, ale přivezli si dvě předkapely. První byla švédská heavy metalová kapela Sister Sin v čele se zpěvačkou Liv. Pro některá pány v publiku to musel být jistě zážitek vzhledem ke sporému oblečení hlavní protagonistky. Mě však jejich set začal po chvilce nudit. Ačkoliv se Sister Sin ze všech sil snažili publikum rozpohybovat, moc se jim to nedařilo. Druhou předkapelou byli The Dogma z Itálie. Další heavy metalová banda, která byla pro mě trochu víc snesitelnější. Hlavně u těch rychlejších kusů si člověk mohl trochu zařádit. Ale myslím, že obě skupiny splnily svůj úkol předskokanů dobře a publikum dobře naladili na hlavní vystoupení večera.

Po nezbytné úpravě podia zazněl v éteru Kissácký hit "God of Thunder", pro fanoušky neklamné znamení, že za pár minut už to všechny vypukne. "God of Thunder" plynule přešel v intro "It´s a boy" a celá ta hororová jízda mohla začít. "Babez for Breakfast" jako rozjížděcí písnička je zvolena opravdu trefně. Nedokážu si představit, jaký jiný song z nového alba by publikum mohl více oživit. Letošní setlist byl poskládaný především z nových písniček, ale našli byste tam i písničky z nejstarších alb a dokonce jeden b-side song. "Hate at first sight" bylo jistě překvapení pro všechny "die-hard fans", jak je nazval sám Mr. Lordi, ale nejen pro ně. Turné je také jedinečné tím, že v monster skvadře se objevil nováček. Před turné došlo k nemilé události, kdy Lordi opustil jejich bubeník Kita. Kapela proto musela urychleně najít náhradu a ještě mu vytvořit masku. Nový bubeník Otus na živo ukázal, že Kitu v hraní na bubny velice dobře nahradí. Abych na Lordi nepěla jen chválu, musím jim trošku vytknout některé opakující se scénky z minulého turné. Například pro mě, která jsem je viděla předtím asi šestkrát, byly už trochu nudné. A navíc Otus přebral scénky Kity. Ačkoliv mám Otuse ráda, tak tohle mi přišlo trochu nefér a smutné. Ale některé scénky byly úplně nové. Například poprava na elektrickém křesle po písničce "Rock Police" byla chvílemi doslova nechutná. Lordi ví, jak fanoušky v táhnout do své hry. Během písničky "Granny´s Gone Crazy" se na podiu objevila babka, která se po chvíli zbláznila, seskočila z podia
dfv
a začala obuškem mlátit lidi v předním řadách. Jako jedna ze zasažených musím říct, že ta rána je opravdová a bolí. Došlo samozřejmě i na ty největší hity jako "Blood Red Sandman", "Who´s your Daddy" a "Devil is a loser". Menším překvapením bylo, že koncert nekončil všeobecně známou "Hard Rock Hallelujah", ale Lordi nám jako poslední pecku naservírovali "Would you love a monsterman?". Jako člověk, který nevynechá žádný koncert Lordi v Čechách či v jejich blízkosti, musím říct, že setlist je opravdu vyvážený a poskládaný z toho nejlepšího, co Lordi dosud vydali. Taky show je stále stejně dobrá, ačkoliv kvůli prostorám nebylo možné využít pyrotechniku. Dokonalým zakončením už tak super večera bylo osobní setkání s kapelou po koncertě, kdy jsem se opět ujistila v tom, že jsem si vybrala dobrou nejoblíbenější kapelu. Jejich chování vůči fanouškům je opravdu nepopsatelné a úctyhodné.

Po dvou hodinách spánku a čtyřech hodinách cesty vlakem jsem se ocitla v Ostravě, kde se konal druhý koncert Lordi v prostorách Bonver arény. Tento koncert byl také posledním koncertem Sister Sin jako předskokanů Lordi. Lidi z crew si pro ně připravili překvapení, kdy jim během poslední písně pomalu začali rozebírat bubny, házet na ně konfety apod. Koncert Lordi celkem kopíroval ten pražský až na malé změny v setlistu. Největší radost mi udělala písničky "Evilove", která je už dlouhou dobu mou oblíbenou a moc jsem ji chtěla slyšet na živo na koncertě. Až s tímhle turné se mi to konečně splnilo a má očekávání byla nad míru splněna. V prostornější aréně jsme si také mohli na plno užít pyrotechnické efekty, které dávají koncertu Lordi úplně jiný rozměr. Po koncertě se mi splnil můj další sen a konečně jsem se dostala do backstage. To je totiž většinou jediné místo, kde se můžete s kapelou vyfotit. Přestože jsem se mohla setkat pouze s Mr. Lordim a nováčkem Otusem, i tak to byl nezapomenutelný zážitek.

Pokud bych měla oba dva koncerty srovnat, tak víc se mi líbil asi ten v Praze. I publikum se mi zdálo takové živější. Ale nakonec je vlastně jedno, který z nich byl lepší, protože každý měl svoje plusy a mínusy. Užila jsem si oba stejně. Teď už mi jen zbývá počkat si pár týdnu, abych mohla na Lodi vyrazit ještě do Vídně. Ale řeknu vám jedno, bude pro mě těžký jim po Vídni říct nashledanou na blíže neurčený čas. Zatím totiž není známo, jak moc budou koncertovat příští rok. Podle kytaristy Amena to moc nebude, zmiňoval se pouze o nějakých festival. Nevadí, protože na Lordi se totiž vyplatí počkat.

Setlist v Praze:
SCG5: It's a boy!
Babez for Breakfast
Dynamite Tonite
My Heaven Is Your Hell
Bite It Like a Bulldog
Nonstop Nite
The Rebirth of the Countess
Rock Police
Call Off the Wedding
Who's Your Daddy?
Last Kiss Goodbye
Drum Solo
Granny's Gone Crazy
Blood Red Sandman
Hate at First Sight
Amen's Lament to Ra
Dr. Sin Is In
SCG3
Bringing Back The Balls To Rock
This Is Heavy Metal
Discoevil
Devil Is A Loser

Biomechanic Man
Hard Rock Hallelujah
Would You Love A Monsterman

Setlist v Ostravě:
SCG5: It's a boy!
Babez for Breakfast
Dynamite Tonite
My Heaven Is Your Hell
Bite It Like a Bulldog
Nonstop Nite
The Rebirth of the Countess
Rock Police
It Snows In Hell
Who's Your Daddy?
Not The Nicest Guy
Drum Solo
Granny's Gone Crazy
Blood Red Sandman
Evilove
Amen's Lament to Ra
Dr. Sin Is In
SCG3
Bringing Back The Balls To Rock
This Is Heavy Metal
Loud and Loaded
Devil Is A Loser

Biomechanic Man
Hard Rock Hallelujah
Would You Love A Monsterman

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Týna :) Týna :) | Web | 4. prosince 2010 v 23:37 | Reagovat

bylo to tam vážně nádherný :-D Nej den v mim životě

2 JOHANKA JOHANKA | 1. září 2011 v 13:17 | Reagovat

LORDI JSOU NEJLEPŠÍ ŽE ANO

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
> Vstupte do světa hardrockových monster <