"Hudba je nejčistší elixír života... sice není všechno, ale bez ní by nebylo nic!"

Open Air Music fest Přeštěnice

12. července 2010 v 22:11 | anushka |  Koncerty & festivaly
cys
Za devatero lesy a devatero řekami leží malebná jihočeská víska Přeštěnice a ta letos hostila již desátý ročník tradičního Open Air Musicfestu. Festival se nemůže chlubit mnoha zahraničníma kapela se zvučným jménem, ale to mu nijak neubírá na jeho festivalové pohodě, která tu srší z každého kouta. Hudební svátek se letos konal od čtvrtka 8. července do soboty 10. července. Celkem na 3 podiích se představilo více jak 60 kapel a interpretů.


Čtvrtek 8. července
Čtvrtek patřil českým kapelám. Zatímco se stavěla hlavní Rock Rádio stage, ve stanu na Talent Stagy duněly první rockové a punkové tóny. Celý festival zahajovala skupina PARADOXY. Velkého ohlasu se dostalo dívčí kapele K2. Pozadu za nimi nezůstali ani plzeňští ZNOUZECNOST, kteří ten den přilákali asi nejvíce posluchačů. Celý den (a stejně tak všechny následující) byl zakončený Afterparty v podobě diska pro ty, kterým se ještě nechtělo ulehnout do stanu.

Pátek 9. července
Slunce, které nelítostně pražilo již od rána, pomalu vyhnalo většinu lidí ze stanů. Právě slunce bylo asi tím největším soupeřem všech, kteří si chtěli naplno užívat festivalu. Většina návštěvníků tedy volila možnost se schovat v některém z pivních stanů nebo na jakémkoliv místě, které nabízelo alespoň minimální stín. Ale našla se i velká skupinka šílenců, kteří se vedra nezalkli a odvážně pařili před hlavním podiem. Však program taky sliboval vynikající zábavu. PUNK FLOID předvedli všem správnou punkovou nálož. Po nich hrající MANDRAGE zaplnili prostor pod sebou spíše slečnami. Nezapomněli samozřejmě zahrát rádiovou hitovku "Hledá se žena". Pak už vystoupil první zahraniční host, rakouští 3 FEET SMALLER. Zatím do té doby největší obecenstvo zařídila plzeňská ska kapela TLESKAČ, kteří nejsou na tomhle festivalu žádným nováčkem. Skákalo se jako o život a právě onen život všem zachraňovalo přítomné hasičské auto, které osvěžovalo dav pod podiem proudy studené vody. TLESKAČ si s sebou přivezl novou zpěvačku a nutno říct, že jim to ladilo opravdu dobře. I přes menší handicap jednoho z trumpetistů, kterému podle zpěváka Míry spadl na nohu sud plzeňské dvanáctky, to byla vynikají show. Následující kapely zaplnily areál čistě rockovou hudbou. Ať už DOGA nebo ARAKAIN, obě kapely přilákaly hodně lidí. Myslím si, že ARAKAIN všem ukázali, že jim právem patří přední příčky ve vodách české rockové hudby. Pak už přišel čas na vystoupení headlinera festivalu, německou rockovou kapelu DIE HAPPY. DIE HAPPY předvedli svojí tradičně skvělou show, kterou korunovala svým výkonem jejich zpěvačka Marta Jandová. Setlist byl poskládaný z největších hitů kapely. Začalo se s "Big Boy" a končilo se "Supersonic Speed", což byl jediný přídavek kapely. Čas už bohužel nedovoloval zahrát více písniček, protože na scénu se už těšila skupina UDG, která celé publikum rozezpívala. Během jejich vystoupení si na podium dokonce pozvali dva fanoušky, aby se zapojili do hraní. Slečna dostala na starosti perkuse a kluk kytaru. Festival ovšem není jen o hlavní stage. Také na zbylých dvou se bylo na co koukat a co poslouchat. Vystoupily zde např. kapely VOTCHI, ATARI TERROR, IMODIUM nebo HODNĚ PODNĚ.

Sobota 10. července
Začátku sobotního programu jsem se nezúčastnila, jelikož jsem si na pár hodinek odskočila do nedalekého Milevska. Do areálu jsem se vrátila až na vystoupení VYPSANÉ FIXY, která tradičně sklidila u publika velký úspěch. Také ani v sobotu nechyběli v areálu hasiči, kteří alespoň trochu zpříjemňovali pobyt na rozžhaveném sluníčku. Ale jak plynul čas, také vražedné sluníčko začalo pomalu zapadat za obzor. Na Rockzone stagy hráli zrovna němečtí JERX. Dalším zahraničním hostem byli KONTRUST z Rakouska. KONTRUST vystoupili poprvé v Čechách loni právě na přeštěnickém festivalu a právem tehdy sklidili velký potlesk. Ne jinak tomu bylo letos. Rakušané k nám přijeli představit svou novou desku "Time to tango". Na vedlejším podiu zaduněli DYMYTRY ve svých klasických predátorských maskách. Po nich s menším zpožděním nastoupil na podium VOLANT a s klasickou hláškou "točte se punkáčové" rozpoutal před podiem divoké pogo. Celý festival zakončili strhujícím výkonem NIGHTWORK. Vojta Dyk se opět předvedl nejen jako vynikající zpěvák, ale i jako bavič. Poslední Afterparty se táhla až do rozbřesku a stylově tak udělala pomyslnou tečku za desátým ročníkem festivalu.

Sečteno a podtrženo, až na všudypřítomné vedro, byl letošní ročník opět velice vydařený. Chci jen zvolat punk´s not dead a rock 'n' roll never dies a příští rok opět na shledanou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
> Vstupte do světa hardrockových monster <