"Hudba je nejčistší elixír života... sice není všechno, ale bez ní by nebylo nic!"

LORDI, Masters of Rock 2010

29. července 2010 v 20:05 | anushka |  Koncerty & festivaly
dsgf
Konečně tu byla neděle, vytoužený poslední den festivalu Masters of Rock a den, kdy měli vystoupit LORDI. Jen co jsem se s Marikou dostaly do areálu, odporoučely jsme se k podiu, kde už první řadu zabírali fanoušci Lordi. Chci jen podotknout, že bylo něco málo po 10 hodině dopoledne :D A tím začalo naše nekonečné čekání. To nám více či méně zpříjemňovaly kapely hrající během celého dne. Asi nejvíc mě zaujala a "oživila" divoška DORO. Co k ní dodat? Asi jen to, že jestli v jejím věku budu vypadat tak jako ona, budu si pískat :D Jako poslední kapela před Lordi hráli ACCEPT. Docela bylo zajímavý vidět "konfrontaci" Němců a jejich bývalého zpěváka UDA, který později vystoupil s Lordi. Ačkoliv jsou Accept jedním z Lordi vzorů, tak mě osobně moc nezaujali. Až na jejich kytaristu Wolfa, kterého bych nominovala na největšího sympaťáka festivalu :)

Pak už ale přišel čas na vystoupení Lordi. S menším zpožděním se areálem začalo rozléhat "kissácký" God of Thunder, na které hned navázalo intro SCG IV. Koncert začal tradičně songem "Girls go chopping", při kterém se ani Lordi nevyhnuli menším technickým potížím v podobě nefungujícího mikrofonu. Tento koncert byl výjimečný hned v několika ohledech. Za prvé to byl úplně poslední koncert v ´Deadache´ maskách, za druhé nám Lordi představili svojí novou píseň "This is heavy metal" z nadcházejícího alba a za třetí s Lordi vystoupil jež zmiňovaný UDO Dirkschneider (ale o něm až později). Ačkoliv se jednalo o festivalové vystoupení, mělo délku regulérního koncertu a nebylo
swf
ochuzeno ani o teatrální vystoupení jednotlivých členů. Jako první přišla na řadu scénka OXe a jeho ´Quasimoda´, po které následoval hit "Bite it like a bulldog". Nezapomnělo se ani na "zmrzačení" Rikka (tourmanager) před songem "Blood red sandman". Musím uznat, že "This is heavy metal" zní na živo velice chytlavě a dobře, takže jsem zvědavá, jak bude znít studiová verze. Nezapomnělo se ani na Awyno sólo a párek tačících zombii, samuraje s uříznutou hlavou a ani na faraona Amena. A ano, mám ten jeho papír :) Před "Dr. Sin is in" nám Mr. Lordi opět předvedl pitvu příšerky. Nyní se pomalu dostávám k "They only come out at night" a společné vystoupení s UDEm. Jeho osoba není pro mě žádnou novinkou. Viděla jsem ho už vystupovat loni ve Snině, kde hrál před Lordi. Tehdy mě dost mrzelo, že s Lordi nezpíval. Proto jsem byla opravdu šťastná, když sem se dozvěděla, že s nimi vystoupí na Mastru. UDO mi připomíná takového vtipného skřítka, tím to nemyslím nijak zle. Je mi pravdu moc sympatický a on a Mr. Lordi se hlasově vzájemně pěkně doplňují. Ale protože všechno jednou končí, tak i koncert Lordi (a tím i celý Masters of Rock) museli skončit. A jaký může být lepší song než "Hard rock hallelujah" k zakončeného celého tohohle hudebního maratonu.
Co říct závěrem? Jsem moc ráda, že jsem se mohla zúčastnit posledního Deadache koncertu. A už se moc těším na listopad, až budu moct naše monstra opět vidět a slyšet zbrusu nové písničky. Už aby to tu bylo!

Setlist:
1. SCG IV
2. Girls Go Chopping
3. Raise Hell In Heaven
4. Bite It Like A Bulldog
5. Who's Your Daddy
6. Blood Red Sandman
7. Man Skin Boots
8. This Is Heavy Metal
9. Get Heavy
10. The Rebirth Of Countess
11. Deadache
12. SCG III
13. Bringing Back The Balls To Rock
14. Monster Monster
15. It Snows In Hell
16. Wake The Snake
17. Dr. Sin Is In
18. Would You Love A Monsterman ?
19. Devil Is A Loser
20. They Only Come Out At Night
21. Hard Rock Hallelujah

Fotky najdete na mých stránkách v galerii ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
> Vstupte do světa hardrockových monster <