"Hudba je nejčistší elixír života... sice není všechno, ale bez ní by nebylo nic!"

Report- Oomph! Exit Chmelnice, 25.4.2010

28. dubna 2010 v 19:18 | anushka |  Koncerty & festivaly
hvf
Co se vám vybaví, když se řekne Oomph!? Většině lidí nic, ale metalovým fanouškům okamžitě naskočí německá kapela v čele s charismatickým zpěvákem Derem. A právě tato kapela zavítala v rámci svého Truth or Dare tour 25.4. do Exitu Chmelnice v Praze. Byl to jejich vůbec první samostatný koncert v Čechách. Před tím u nás hráli pouze v rámci nějakého festivalu, ať už studentského Majálesu nebo Masters of Rock.
Předkapelou byli čeští Dark Gamballe. Dle mého názoru velice vydařený výběr supportu. Málo kdy mívá předkapela velký ohlas u publika, ale Dark Gamballe se to určitě povedlo. Ačkoliv většina lidí neznala texty, nechali se strhnout energickou hudbou a kapelu po každé písničce odměnila velkým aplausem. Po zhruba hodinovém setu předkapela odešla z podia a vše se mohlo připravit pro německé blázny.

Za mohutného povzbuzování publika vpluly na podium hlavní hvězdy večera, zpěvák Dero samozřejmě jako poslední a s větou "We are Oomph! from fucking Germany" odstartoval smršť plnou hitů a energie. Po počátečních technických problémech jsme si mohli začít užívat koncert naplno. Koncert začal prvním singlem z alba Monster "Beim ersten mal tut´s immer weh". Jako druhá přišla na řadu vypalovačka "Träumst du", na kterou si kluci přizvali ke spolupráci nám dobře známou Martu Jandovou. Ta bohužel na koncert nedorazila. Dero si pochvaloval, jak dobře zpíváme německy a zeptal se, kdo se učil němčinu ve škole. Setlist obsahoval jak nejnovější songy z alba Monster, tak i ty starší jako "Sex", "Mitten in Herz" nebo "Niemand". Dero samozřejmě nezapomněl na zpestření show v podobě skoku do publika. Musím říct, že tuhle část si hodně dívek užívá. Během jedné pauzy mezi písničkami jsme mohli být svědky lekce ´Učme Dera česky a sprostě´, kdy jsme byli vyzváni, abychom říkali nejsprostší česká slova, které známe. Vedle slova kurva, zaznělo i kunda a hovno. Velkým překvapením bylo zahrání hitu "Sex hat keine Macht" v akustické verzi. Crap zasedl za klávesy a Flux vzal do rukou akustickou kytaru. Hned po ní následovala pomalá "Auf Kurs". Před písničkou "Revolution" jsme se mohli ocitnout na projevu Baracka Obami, a všichni jsme museli skandovat známá slova ´Yes, we can!´. Po songu ´Labyrinth´ se kluci rozloučili a odešli z podia. Nutno říct, že se nechali vyvolávat hodně dlouho. První přídavek začínal hitovkou ´Gott is ein Popstar´, který byl v době svého vydání v Německu cenzurován a po něm přišel na řadu megahit ´Augen auf!´. Poté kapela opět odešla, aby se mohla opět vrátit a zahrát poslední přídavek. Celý koncert byl zakončen úplně nejnovější songem "Sandmann".
Oomph! nám během svého koncertu předvedli, proč jsou ve své zemi uznávanou kapelou. Lehce provokativní texty a úderné kytarové rify jsou pro Oomph! výsadou. Dero ukázal, že neztratil nic ze svého showmanství. Nakonec bych chtěla ještě dodat, že jsem ráda, že Dero odzpíval všechny texty v němčině. Tour má totiž propagovat jejich novou anglickou best of Truth or Dare, kde jsou všechny texty přeloženy do angličtiny. Co si budeme povídat, je to dobrý tah pro americký trh, ale mě jejich angličtina "neleze moc do uší".
Těm, co po koncertě vydrželi, se kapela přišla ještě podepsat a vyfotit se. Oomph! jsou známí svojí nákloností k fanouškům a to je také jedna věc, co na nich opravdu obdivuji. Sečteno a podtrženo, byl to zase jeden koncert, na který budu vzpomínat hodně dlouho a doufám, že kluci taky. A snad když viděli naše nadšení, přijedou zase brzo na další koncert. Třeba s novým CD, které by mělo vyjít podle jejich slov koncem tohoto roku.

Setlist
01. Beim Ersten Mal Tut's Immer Weh
02. Träumst Du
03. Unsere Rettung
04. Fieber
05. Wer Schön Sein Will Muss Leiden
06. Du Willst Es Doch Auch
07. Wach Auf!
08. Das Letzte Streichholz
09. Sex
10. Mitten Ins Herz
11. Bis Zum Schluss
12. Sex Hat Keine Macht (Accoustic)
13. Auf Kurs (Accoustic)
14. Revolution
15. Mein Schatz
16. Lass Mich Raus
17. Die Schlinge
18. Niemand
19. Gekreuzigt
20. Labyrinth

21. Gott Ist Ein Popstar
22. Augen Auf!

23. Die Leiter
24. Sandmann

Moje fotky z koncert naleznete ZDE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
> Vstupte do světa hardrockových monster <